تبلیغات

لینک باکس تبلیغاتی

تبلیغات

تبلیغات

ستاره خورشید

دسته بندی: ستارگان،
660 بازدید

ستاره خورشید

خورشید ستاره است.ستاره ی ما وعملا هر نوع انرژی که حیات به آن وابسته است، از خورشید ناشی می شود.در حالی که از نگاه کردن مستقیم به خورشید بر حذر شده ایم، اخترشناسان تکنیک های خاصی دارند که به نحوی بی خطر ماهیت آن را در طول موج های گوناگون آشکار می کنند.

تابش فروسرخ آن را با گرمایی که هر روز احساس میکنیم برایمان ملموس می شود، و اثر تابش فرابنفش آن برنزگی(برنزه شدن)پوست ما است.اگر خورشید را به عنوان یک ستاره مدل تلقی کنیم، که سایر ستارگان را با آن بتوان مقایسه کرد، برای درک و فهم آن ستارگان مجهز تر خواهیم بود.

مقدمه

برای آن که خورشید را ستاره بدانیم باید ماهیت آن را به درستی بشناسیم، ماهیتی که با ماهیت سیارات یا اقمار آن تفاوت چشم گیری دارد.خورشید دوزخ متلاطم و جوشان عظیمی است که انرژی آن از درون خودش ایجاد می‌شود. هنگامی را تصور کنید که در آفتاب بعدازظهر ساحلی آرمیده اید.در این حالت تحت تاثیر سه شکل متمایز انرژی تابشی قرار دارید:فروسرخ(گرمای تابشی)، که پیکرتان آن را بصورت گرما حس می کند؛نور مرئی که با چشمانتان احساسش می کنید؛و فرابنفش، که بدنتان آن را با برنزه شدن پوست یا آفتاب سوختگی "حس می کند". این انرژی خورشید است که توده های هوا را گرم می‌کند، سبب اختلاف فشار در هوا می شود و باد پدید می آورد. باد به نوبه ی خود خیزآبهایی در سطح اقیانوس ایجاد می‌کند که سرانجام به صورت امواج کف کرده و کوبنده به ساحل سرازیر می شوند. این انرژی خورشید است که آب را (از طریق تبخیر)از سطح دریا بالا می بردکه بصورت باران به زمین فرو می بارد.


ادامه مطلب
0 نظر
28 فروردین 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

دانلود فیلم سینمایی آزمایشگاه

دسته بندی: منابع ویدیویی،
930 بازدید

دانلود فیلم سینمایی آزمایشگاه

موضوع : کمدی، اجتماعی

کیفیت: DVDRip | عالی

فرمت: mkv

حجم: 810 مگابایت

مدت زمان : ۹۲ دقیقه

تاریخ تولید: ۱۳۹۲

کارگردان : حمید امجد

بازیگران : رامبد جوان ، باران کوثری ، افشین هاشمی ، رضا کیانیان و …

خلاصه داستان:

«آزمایشگاه» داستان یک جوان خجول شهرستانی است که با رتبه اول از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است. او برای استخدام به آزمایشگاه یک بیمارستان می‌آید، اما از لحظه اول با روابط  و رقابت‌های آشکار و پنهان حرفه‌ای و عاطفی رو‌به‌رو می‌شود و …


ادامه مطلب
0 نظر
21 فروردین 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

کلیپ تصویری+بیوگرافی+عکسهای عسل بدیعی

1475 بازدید

کلیپ تصویری+بیوگرافی+عکسهای عسل بدیعی

عسل بدیعی از هنرمندان محجوب و محبوب سینما و تلویزیون ایران که در سال ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمد. بدیعی فارغ التحصل رشته علوم تغذیه از دانشگاه آزاد بود. فریبرز عرب نیا نیز همسر سابق وی بود. او در سال ۱۳۷۶ که ۲۰ سال سن داشت وارد سینمای ایران شد؛ اولین فیلم او ” بودن یا نبودن ” به کارگردانی کیانوش عیاری ، نام داشت.


ادامه مطلب
0 نظر
14 فروردین 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

سال اعتدالی

دسته بندی: تقویم نجومی،
444 بازدید

سال اعتدالی

سال اعتدالی (سال خورشیدی اعتدالی) فاصله زمانی دو عبور متوالی خورشید از نقطه اعتدال بهاری است که مبنای گاه‌شماری خورشیدی قرار می‌گیرد. سال اعتدالی به دو صورت سال اعتدالی متغیر یا حقیقی و سال اعتدالی متوسط یا میانگین می‌باشد. زمان هر سال اعتدالی بعلت برخی تاثیرات نجومی متغیر است سال اعتدالی متوسط که مبنای آغاز سال در گاه‌شماری هجری خورشیدی و میانگین آن (سال اعتدالی متوسط یا میانگین)، مبنای واحد سال تقویمی در همه گاه‌شماری‌های خورشیدی است.

سال اعتدالی متغیر

زمان سال اعتدالی بعلت برخی تاثیرات نجومی از جمله جاذبه ماه، تغییر سرعت دورانی زمین، تقویم اعتدالین و حرکت حضیض دوران زمین، در هر سال متغیر است که سال اعتدالی متغیر یا حقیقی نام دارد که با محاسبه نسبتاً پیچیده‌تری بدست می‌آید و مبنای آغاز هر سال در گاه‌شماری هجری خورشیدی است که در درازمدت میانگین آن (یعنی سال اعتدالی متوسط یا میانگین)، مبنای واحد سال تقویمی در همه گاه‌شماری‌های خورشیدی است. حداکثر اختلاف سال اعتدالی متغیر با متوسط آن حدود ۲۰ دقیقه می‌باشد.


ادامه مطلب
0 نظر
7 فروردین 1392
امتیاز: 1 2 3 4 5
Telesmic

تبلیغات