بسم الله الرحمن الرحیم

براي استفاده راحت و بدون دردسر کاربران از تارنما، يکسري نکات را لازم دانستيم که در اين صفحه برايتان متذکر شويم.
عضويت و ثبت نام
دوستان در خيلي از تارنماها قسمتي وجود دارد بنام ثبت نام و عضويت. اين قسمت در خيلي از تارنماها به نيت‌هاي مختلفي ايجاد مي‌شود و ممکن هست در تارنمایی مطالب، رايگان باشد و در تارنمای ديگري استفاده از مطالب منوط به عضويت باشد. البته تارنماهایی هم هستند که براي استفاده از مطالب‌شان بايد پول پرداخت کنيد. پايگاه علمي فرهنگي تلسميک هم به خاطر تلاش‌هايي که در زمينه جمع آوري مطالب انجام مي‌دهد تنها ملاک استفاده از مطالب را عضويت و ثبت نام در تارنما قرار داده است و جز اين چيزي از کاربران توقع ندارد. براي همين براي استفاده از مطالب ویژه بايد عضويت داشته باشيد.
همچنين شما دوستان مي‌توانيد با عضويت در خبرنامه تارنما از مطالب بروز و جديد ما در رايانامه خودتان با خبر شويد.
تبليغات
هر تارنمایی براي اينکه پايدار بماند بايد امکانات تبليغاتي را در خود ايجاد و مديريت کند تا بتواند از عهده هزينه‌هايي که براي تارنما تحميل مي‌شود برآيد. پايگاه علمي فرهنگي تلسميک نيز مثل ساير تارنماها آمادگي خود را براي تبليغات اعلام مي‌دارد. براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به صفحه "تبليغات" مراجعه کنيد يا از طريق "ارتباط با ما" نکته نظرات خودتان را درباره تبليغات و هزينه‌هاي آن با ما در ميان بگذاريد.
دانلود فايل
يکسري از مطالب در تارنما مخصوص دانلود فايل مي‌باشد يا در خود مطالب فايلي را براي دانلود دارد. پس از اينکه بر روي لينک دانلود فايل مورد نظر کليک کرديد، در يک پنجره جدا وارد صفحه دانلود خواهيد شد. بسته به نوع و حجم فايل محل آپلود و دانلودشان فرق دارد براي همين يک تعداد از فايل ها لينک دانلود مستقيم دارند و يک تعداد هم داراي لينک دانلود غير مستقيم هستند.
پيشنهاد مي‌شود براي دانلود فايل‌ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود مخصوصاً IDM استفاده کنيد. فايل‌هاي قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر، فشرده شده‌اند، براي خارج‌سازي فايل‌ها از حالت فشرده از نرم افزار WinRar يا WinZip و يا مشابه آن استفاده کنيد. چنانچه در هنگام خارج‌سازي فايل از حالت فشرده با پيغام خطا مواجه شديد، ممکن است که رمز را به اشتباه وارد کرديد، براي جلوگيري از اين نوع خطاها بايد رمز رو به صورت دستي وارد کنيد و از "Copy/paste" خودداري کنيد و در صورتي که کلمه رمز را درست وارد کرده باشيد و فايل هم به صورت خراب دانلود شده باشد بايستي مجدداً آن را دانلود کنيد. فراموش نکنيد که رمز فايل ها www.telesmic.ir مي‌باشد.
پرينت مطالب
پرينت کردن در گوگل کروم با موزيلا فايرفاکس کمي متفاوت است و در ساير مرورگرها تا حدوي فرق مي‌کند و الا اصل يکي است. مي‌توانيد به ترتيب زير براي پرينت بطور دستي عمل کنيد:
پرينت مطلب در موزيلا فايرفاکس
از منوي "فايل" در سمت چپ و بالاي مرورگر گزينه "Print Preview" را انتخاب کنيد. در صفحه ظاهر شده شما مي‌توانيد نمونه پرينت شده مطلب مورد نظر را ببينيد. اگر متن را کامل نمي‌بينيد و متن داراي بريدگي و نواقصي است مي‌توانيد اندازه فونت متن را تغيير داده و کوچکتر کنيد تا تمام مطلب را بخوبي مشاهده کنيد براي اينکار از منوي "Page Setup" قسمت "Scale" درصد اندازه صفحه را وارد کنيد تا بتوانيد تمام مطالب را مشاهده کنيد، يا مي‌توانيد جهت کاغذ چاپي را از عمودي به افقي تغيير دهيد تا مطلب مورد نظر به خوبي چاپ شود. در نهايت با فشار روي دکمه "Print"، تمام صفحات مطلب مورد نظر پرينت خواهد شد.
پرينت مطلب در گوگل کروم
روي آيکون "Control" که به شکل سه خط مي‌باشد و در سمت راست و بالاي مرورگر است، کليک کنيد و گزينه "Print" را انتخاب کنيد. در صفحه ظاهر شده شما مي‌توانيد نمونه پرينت شده مطلب مورد نظر را ببينيد. اگر متن را کامل نمي‌بينيد و متن داراي بريدگي و نواقصي است مي‌توانيد اندازه فونت متن را تغيير داده و کوچکتر کنيد، براي اينکار از "Margins" درصد اندازه صفحه را انتخاب کنيد تا بتوانيد تمام مطالب را مشاهده کنيد، يا مي‌توانيد جهت کاغذ چاپي را از عمودي به افقي تغيير دهيد تا مطلب مورد نظر به خوبي چاپ شود. در نهايت با فشار روي دکمه "Save" و بعد از آن کليک بر روي دکمه "Print" تمام صفحات مطلب مورد نظر پرينت خواهد شد.
امتياز به مطالب
در عنوان هر مطلب عکس ستاره را مشاهده مي‌کنيد که تا عدد 5 مي توانيد به مطالب امتياز بدهيد. براي اينکار کافيست که روي يکي از ستاره‌ها که نشان دهنده مقدار رضايت شما از مطلب مي‌باشد کليک کنيد تا امتياز مورد نظر شما ثبت شود. شما براي هر مطلب فقط مي‌توانيد يکبار امتياز دهيد.
ارسال نظر
در پايين تمام مطالب فرم نظردهي به مطلب مورد نظر وجود دارد. شما مي‌توانيد با ارائه نظرات و ديدگاه‌هاي خود ما را در هر چه بهتر کردن خدمات‌مان ياري کنيد. لطفا پيشنهادات و انتقادات خودتان را به صورت خصوصي فقط از طريق "ارتباط با ما" در ميان بگذاريد و در قسمت نظرات مطرح نکنيد.
اشتراک‌گذاري مطالب در شبکه هاي اجتماعي
در کنار مطالب، آيکون شبکه‌هايي که بايد مطالب را به اشتراک بگذاريد وجود دارد. شبکه‌هايي مثل "فيسبوک، توييتر و ... " براي اشتراک‌گذاري مناسب هستند. براي اينکار شما بايد در اين شبکه‌ها نام کاربري داشته باشيد. اگر در اين شبکه‌ها عضويت نداشته باشيد قطعاً نخواهيد توانست مطالب ما را در اين شبکه‌ها به اشتراک بگذاريد. با کليک بر روي آيکون يکي از شبکه‌ها در يک پنجره جداگانه وارد تارنمای مورد نظر خواهيد شد و پس از وارد شدن به نام کاربري مي‌توانيد براي مطالب به اشتراک‌گذاري شده عنوان و متن را وارد کنيد و با انتشار آن در نام کاربري خودتان اين مطلب را به اشتراک بگذاريد تا مورد استفاده همه قرار بگيرد. انتشار مطالب همراه با درج لينک مطلب مورد نظر در تارنمای ما خواهد بود.
توجه: در صورتي که سوالي داريد يا مشکلي در استفاده از تارنما داريد از طريق "ارتباط با ما" مطرح کنيد تا رسيدگي شود.