برای استفاده راحت و بدون دردسر کاربران از سایت، یکسری نکات را لازم دانستیم که در این صفحه برایتان متذکر شویم. در صورتی که سوال یا مشکلی داشتید از طریق "تماس با ما" در صفحه اصلی سایت می توانید با ما مکاتبه کنید.
عضویت و ثبت نام
دوستان در خیلی از سایتها قسمتی وجود دارد بنام ثبت نام و عضویت. این قسمت در خیلی از سایتها به نیتهای مختلفی ایجاد می شود و ممکن هست در سایتی مطالب، رایگان باشد و در سایت دیگری استفاده از مطالب منوط به عضویت باشد. البته سایتهایی هم هستند که برای استفاده از مطالبشان باید پول پرداخت کنید. پایگاه علمی فرهنگی تلسمیک هم به خاطر تلاش هایی که در زمینه جمع آوری مطالب انجام می دهد تنها ملاک استفاده از مطالب را عضویت و ثبت نام در سایت قرار داده است و جز این چیزی از کاربران توقع ندارد. برای همین برای استفاده از مطالب باید عضویت داشته باشید.
همچنین شما دوستان می توانید با عضویت در خبرنامه سایت از مطالب بروز و جدید ما در رایانامه خودتان با خبر شوید.
تبلیغات
هر سایتی برای اینکه پایدار بماند باید امکانات تبلیغاتی را در خود ایجاد و مدیریت کند تا بتواند از عهده هزینه هایی که برای سایت تحمیل می شود برآید. "پایگاه علمی فرهنگی تلسمیک" نیز مثل سایر سایتها آمادگی خود را برای تبلیغات اعلام می دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه "تبلیغات" مراجعه کنید یا از طریق "تماس با ما" نکته نظرات خودتان را درباره تبلیغات و هزینه های آن با ما در میان بگذارید.
دانلود فایل
یکسری از مطالب در سایت مخصوص دانلود فایل می باشد یا در خود مطالب فایلی را برای دانلود دارد. پس از اینکه بر روی لینک دانلود فایل مورد نظر کلیک کردید، در یک پنجره جدا وارد صفحه دانلود در سرور سایت "پیکو فایل" خواهید شد. تمام مشخصات فایل به همراه لینک دانلود قابل مشاهده هستند. بر روی لینک دانلود که به شکل آیکون قرمز یا زرشکی رنگ مستطیلی است و داخل آن کلمه "دریافت لینک دانلود" درج شده است کلیک کنید. سپس لینک دانلود به همراه آیکون قرمز یا زرشکی رنگی با نام "دانلود فایل" به شما نمایش داده خواهد شد. برای دانلود روی آیکون کلیک کنید و منتظر بالا آمدن لینک اصلی دانلود باشید سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کرده روی کلید "شروع دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا دانلود آغاز شده و تمام شود.
پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود مخصوصاً IDM استفاده کنید. فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر، فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار WinRar یا WinZip و یا مشابه آن استفاده کنید. چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام خطا مواجه شدید، ممکن است که رمز را به اشتباه وارد کردید، برای جلوگیری از این نوع خطاها باید رمز رو به صورت دستی وارد کنید و از "Copy/paste" خودداری کنید و در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید و فایل هم به صورت خراب دانلود شده باشد بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. فراموش نکنید که رمز فایل ها www.telesmic.ir می باشد.
پرینت مطالب
پرینت کردن در گوگل کروم با موزیلا فایرفاکس کمی متفاوت است و در سایر مرورگرها تا حدوی فرق می کند و الا اصل یکی است. روی "چاپ مطلب" در مشخصات مطلب مورد نظر کلیک کنید تا وارد صفحه پرینت مطلب شوید. در صفحه مورد نظر به طور خودکار پنجره پرینت مطلب برای شما باز خواهد شد که با زدن کلید پرینت می توانید تمام مطلب را پرینت کنید. ولی اگر موفق به اینکار نشدید یا پنجره پرینت بطور خودکار باز نشد می توانید به ترتیب زیر بطور دستی عمل کنید:
پرینت مطلب در موزیلا فایرفاکس
از منوی "فایل" در سمت چپ و بالای مرورگر گزینه "Print Preview" را انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده شما می توانید نمونه پرینت شده مطلب مورد نظر را ببینید. اگر متن را کامل نمی بینید و متن دارای بریدگی و نواقصی است می توانید اندازه فونت متن را تغییر داده و کوچکتر کنید تا تمام مطلب را بخوبی مشاهده کنید برای اینکار از منوی "Page Setup" قسمت "Scale" درصد اندازه صفحه را وارد کنید تا بتوانید تمام مطالب را مشاهده کنید، یا می توانید جهت کاغذ چاپی را از عمودی به افقی تغییر دهید تا مطلب مورد نظر به خوبی چاپ شود. در نهایت با فشار روی دکمه "Print"، تمام صفحات مطلب مورد نظر پرینت خواهد شد.
پرینت مطلب در گوگل کروم
روی آیکون "Control" که به شکل سه خط می باشد و در سمت راست و بالای مرورگر است، کلیک کنید و گزینه "Print" را انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده شما می توانید نمونه پرینت شده مطلب مورد نظر را ببینید. اگر متن را کامل نمی بینید و متن دارای بریدگی و نواقصی است می توانید اندازه فونت متن را تغییر داده و کوچکتر کنید، برای اینکار از "Margins" درصد اندازه صفحه را انتخاب کنید تا بتوانید تمام مطالب را مشاهده کنید، یا می توانید جهت کاغذ چاپی را از عمودی به افقی تغییر دهید تا مطلب مورد نظر به خوبی چاپ شود. در نهایت با فشار روی دکمه "Save" و بعد از آن کلیک بر روی دکمه "Print" تمام صفحات مطلب مورد نظر پرینت خواهد شد.
امتیاز به مطالب
در زیر عنوان هر مطلب شما گزینه "امتیاز به این مطلب" را مشاهده می کنید که تا عدد 5 می توانید به مطالب امتیاز بدهید. برای اینکار کافیست که روی یکی از شماره ها که نشان دهنده مقدار رضایت شما از مطلب می باشد کلیک کنید تا امتیاز مورد نظر شما ثبت شود. شما برای هر مطلب فقط می توانید یکبار امتیاز دهید.
امتیاز به مطالب در گوگل
در زیر عنوان هر مطلب آیکون [1+G] وجود دارد. برای امتیاز به مطالب در گوگل باید حساب "جیمیل" داشته باشید، این حساب را می توانید در سایت گوگل برای خودتان ایجاد کنید. با کلیک بر روی آیکون مورد نظر پنجره ای باز شده و شما می توانید وارد حساب کاربری خودتان شوید و به مطلب مورد نظر با ارائه یکسری توضیحات در مورد میزان رضایتمندی خودتان از مطلب بهش امتیاز بدهید.
حمایت از ما
در سمت راست سایت و در زیر موضوعات مطالب آیکون [1+G] وجود دارد. برای امتیاز به سایت در گوگل باید حساب "جیمیل" داشته باشید، این حساب را می توانید در سایت گوگل برای خودتان ایجاد کنید. با کلیک بر روی آیکون مورد نظر پنجره ای باز شده و شما می توانید وارد حساب کاربری خودتان شوید و برای حمایت از ما با ارائه یکسری توضیحات در مورد میزان رضایتمندی خودتان از سایت امتیاز بدهید.
اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی
در کنار مطالب، آیکون شبکه هایی که باید مطالب را به اشتراک بگذارید وجود دارد. شبکه هایی مثل "فیسبوک، پلاس گوگل، توییتر و ... " برای اشتراک گذاری مناسب هستند. برای اینکار شما باید در این شبکه ها نام کاربری داشته باشید. اگر در این شبکه ها عضویت نداشته باشید قطعاً نخواهید توانست مطالب ما را در این شبکه ها به اشتراک بگذارید. با کلیک بر روی آیکون یکی از شبکه ها در یک پنجره جداگانه وارد سایت مورد نظر خواهید شد و پس از وارد شدن به نام کاربری می توانید برای مطالب به اشتراک گذاری شده عنوان و متن را وارد کنید و با انتشار آن در نام کاربری خودتان این مطلب را به اشتراک بگذارید تا مورد استفاده همه قرار بگیرد. انتشار مطالب همراه با درج لینک مطلب مورد نظر در سایت ما خواهد بود.
توجه: در صورتی که سوالی دارید یا مشکلی در استفاده از تارنما دارید از طریق "تماس با ما" مطرح کنید تا رسیدگی شود.